İTİRAZIM VAR

Gazeteci Ayşegül Doğan ile Yazar Yıldırım Türker’in hazırladığı, unutulması istenen başlıkları hatırlatan program; hayatın içinde, gölgede bırakılanlara, itirazı olanlara, sahici tanıklıklara ses oluyor.

bölüm 163 Temmuz 2021

Pandemide Aile Hekimi Olmak Dr. Emrah Kırımlı

“Buradaki sömürü hastanelerden daha ileri, 7 aile hekiminden 1’i Covid geçirdi. Ne koruma eğitimi, ne koruyucu tedbir, ne de düzgün çalışma imkanı var. Hasta muayene etmekten çekinmedim ama korktum tabii, çok korktum ben de.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 1521 Haziran 2021

Türkiye’de Ertuğrul Kürkçü Olmak (2. Bölüm)

“Bir ömre kaç hayat sığar? Katliamlardan geçip Meclise kadar uzanan hayatının her anında muktedirlere kabus oldu. Bir ömre onca hayat sığdıran Ertuğrul Kürkçü, yaşadığı tarihin dönüştürücü tanıklarından oldu.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 1414 Haziran 2021

Türkiye’de Ertuğrul Kürkçü Olmak (1. Bölüm)

“Ertuğrul Kürkçü, bu topraklarda kendine ve insanlığa vermiş olduğu yeminin peşinde hiç tökezlemeden, sürekli yenilenerek ama hayatın hiçbir tuzağına yakalanmayıp, kimselere ‘benzemeyerek’ bu yaşına gelmiş nadir insanlardandır.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 131 Haziran 2021

Pandemide Müzisyen Olmak

“Hiçbir tedbir alınmadan, hiçbir çözüm üretilmeden iş yerlerimizi kapattılar. Sesimizi duyuramadık, herkes betondan duvar.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 1222 Mayıs 2021

Ceylan Ertem

Genç müzisyenler arasında yorumculuğuyla sivrilen Ceylan Ertem bu dünyayla aşık kavgasına tutuşmuş bir sanatçı. Birkaç yıl önce Cumartesi Anneleri’ne Ahmet Kaya’nın ‘Beni Bul’ şarkısıyla el uzatan, itirazlarını hiç saklamadan haykıran bir kadın.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 1125 Nisan 2021

Türkiye’de “Kayıp” Olmak

“Bir insanı kayıp etmek, işkence tarihinde varılan son nokta. Zulmün en katmerlisi. Kayıp edilenin dünyayla bütün bağlarını koparmak, en ufak bir umut kırıntısına yer bırakmamak.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 102 Nisan 2021

Türkiye’de Tuğrul Eryılmaz Olmak (2. Bölüm)

“Tuğrul Eryılmaz’ın öncelikli düsturu, otoritenin her türüne kuşkuyla yaklaşmaktır. Sadece gazeteci olarak değil. Bütün varoluşunu güçlü olanın karşısında saygısızca dikilmek üstüne kurmuştur.”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 926 Mart 2021

Türkiye’de Tuğrul Eryılmaz Olmak (1. Bölüm)

Hayatta herkesi aynı merakla ciddiye alan, herkesle itişecek gücü her an kendinde bulan bir başka insan.

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 87 Mart 2021

Türkiye’de Şebnem Korur Fincancı Olmak (2. Bölüm)

“Cinsiyetçi şiddeti geriye dönük anımsamalarla fark ettim. Annem politik bir kadındı. İlk farkındalığım babamın öyküleriyle olmuştu...”

DAHA FAZLA GÖSTER
bölüm 71 Mart 2021

Türkiye’de Şebnem Korur Fincancı Olmak (1. Bölüm)

Mutlu bir tesadüfle başlayan ve 40 yıla yayılan insan hakları mücadelesinin hikayesi… Adli tıp uzmanı, akademisyen, hekim, güçlü bir kadının portresi.

DAHA FAZLA GÖSTER